Kupno domu w Nowej Hucie

admin wrote this at 16:31 :

nowahutaorgpl-kupno-domu-w-nh.jpg Kraków jest bardzo dużym miastem. To tam przyjeżdża wielu turystów, studentów oraz ludzi, którzy po prostu chcą się osiedlić. Szukają miejsca, gdzie mogą zakupić dom, albo mieszkanie. Najpopularniejszym miejscem, gdzie można znaleźć takie obiekty jest Nowa Huta. To tam znajduje się wielkie blokowisko, a na jej terenie mieszka aż 110.7 km². Dlatego znaleźć można tam jakieś mieszkania, jeszcze w miarę przystępnej cenie.

Oczywiście Nowa Huta posiada swoją historię. Budowana on była jako samodzielne miasto na trzech wsiach, jednak została ona wcielona do Krakowa i podzielona na pięć dzielnic. Dotrzeć tam jest bardzo prosto, bo wiele autobusów podmiejskich oraz tramwajów kursuje tam codziennie.

Dzielnica Krakowa czy już nowe miasto?

admin wrote this at 16:30 :

nowahutaorgpl-dzielnica-czy-juz-miasto.jpg Nowa Huta jest najpopularniejszą Krakowską dzielnicą, która zajmuje dużą powierzchnię i liczy jeszcze więcej mieszkańców. Sama jest podzielona na pięć dzielnic, dokonano go w roku 1990. Na jej terenie spotkać można liczne pałace i dworki oraz pomniki, kilka budowli sakralnych i obiektów wojskowych wszystko pochodzące sprzed 1949 roku. Osiedli nowohuckich jest bardzo wiele. Nowa Huta ma bogatą historię, a powstawała jako samodzielne miasto włączone później do Krakowa.

Niewątpliwie to tam mieszka najwięcej ludzi i tam się kierują oni w poszukiwaniu mieszkań, zwłaszcza tych tańszych. Dostać się tam można tramwajami i podmiejskimi autobusami, więc dojazd do centrum miasta jest naprawdę łatwy i ogólnodostępny.

Podzial administracyjny

admin wrote this at 16:29 :

Nowa Huta jest miejscem, gdzie mieszka bardzo wielu ludzi. Jest dzielnicą Krakowa, a zaprojektowana została do pełnienia funkcji samodzielnego miasta. Jest bardzo dużą dzielnicą, która została jeszcze podzielona już w roku 1990 na pięć dzielnic samorządowych. Nowa Huta liczy aż 220 tysięcy mieszkańców, a pokrywa obszar 110.7 km². Jako samodzielne miasto zaczęła ona powstawać już w roku 1949 na terenach trzech wsi.

Na początku nie budowano jej z projektu, ale stawiano tak po prostu domki z projektów pochodzących jeszcze sprzed wojny. W ten sposób socrealistyczne miasto zaczęło powstawać i jego budowę skończono w ciągu trzech lat, jednak połączono je w końcu z Krakowem.